Africology

Bir zamanlar Afrikoloji sadece Renchia'nın kalbinde vardı.


Genel Müdürümüz Renchia Droganis deneyimli bir metafizik ve reiki danışmanıdır. Güney Afrika'nın zorlu geçmişinden kalma mağdur olmuş insanlarla birlikte çalışmış, masaj terapisi ve aroma terapisi alanlarındaki deneyimini kullanarak bu kurbanların terapi ve özgüven alıştırmaları ile acılarını iyileştirmelerine yardımcı olmuştur. Geleneksel şifacılarla yakın olarak çalışan Renchia, ülkemizin çatışma içinde olduğu dönemde, toplumdan uzak kalmış, unutulmuş bölgeleri sık sık ziyaret etmiştir. Görevi her zaman barış ve uyum getirmek olmuştur. Hayat koçluğu görevlerinden birinde Renchia çok öfkeli ve başkalarının canını yakmış  bir adamla çalışmak üzere görevlendirilmiştir. Danışma seansı sırasında derin bir anlaşma gelişmiş ve Renchia özgürlüğün anahtarının affetmek olduğunu kalbinde hissetmiştir. Sadece suçluyu değil, kendini de affetmek olduğunu. Bu adamın davranışının arkasında yatan şiddet eğilimi ve acısını anlamıştır.


O çarpıcı affetme anı Renchia'nın kutsal lütfu olmuştur.


Böylelikle o danışma seansında kazandığı bilgeliği paylaşma misyonu başlamış ve onu ev yapımı yaratımlarını paylaşmaya teşvik etmiştir. Bunlar onun iyileşme ve barışma elçileri haline gelecektir.


Renchia insanların kendi senaryolarının ve iç diyaloglarının farkına varması, bilinçsiz bir seviyede nasıl acı yarattıklarının farkına varması için bir şeyler yaratmak istiyordu. İnsanlara zarar vermeyecek bir ürün. Nazik ve pratik şekilde bütüncül bir şey, bilgelikten doğan ve şefkatle şekillenen bir şey. Bu "bir şey" Afrikoloji haline gelmiştir. 


Afrikoloji'nin ilk müşterileri The Mount Grace kaplıcası, The Gary Player sağlık kaplıcası, Elisabeth Brand ve Fordoun olmuştur. Renchia daha sonra yaratıcılığını yeni ufuklara taşımış, Plettenberg Körfezi Grand Hotel için bir tesis yaşam tarzı yelpazesi ve Elliot Ndlovu için bir vücut bakım ürünleri serisi geliştirmiştir.


Günümüzde Ranchia'nın iyilik yapma amacı dünyanın en iyi otellerinde ve kaplıcalarında yer alacak dünya çapında tanınmış bir yelpazede hayat bulunmaktadır.


Afrikoloji'nin kendine has bir aroması vardır. Kökü Renchia'nın evindeki stüdyosunda terapi yaptığı günlere uzanan bir aroma. İnsanlar bir Afrikoloji kaplıcası veya mağazasına geldiklerinde bu aromayı hemen tanırlar. Birçokları bu aromayı taklit etmeye çalışmış olsa da, Ranchia'nın ruhu bu aromaya sinmiştir, ve taklitçiler asla onun niyetlerinin sihrini kopyalayamaz. Oğlu Christos ile birlikte Ranchia özel markalar ve oteller için zarif koku karışımları yaratmaya devam etmektedir. 


Bu gün Ranchia'nın dört çocuğunun tamamı işlerinde rol almaktadır. Birlikte sadece en saf yağ özleri ile kokulandırılan, lüks, doğal ve doğa dostu ürün formülleri için ilham yaratmaktadırlar. 


Mutfağında kendi karışımlarını yaptığı alçakgönüllü köklerinden gelen Renchia'nın ekibi günümüzde belirli ürün serilerinde 10 tondan fazla üretim yapmakta olup, yıl boyunca yeni ürünler de pazara sürülmektedir. Kalbindeki tutku ve gelecek için net ve güçlü bir görüş ile Afrikoloji günümüzde 350'den fazla beş yıldızlı kaplıcaya dağıtım yapmaktadır. Afrikoloji Afrika'nın önde gelen güzellik ve cilt bakımı ürünü olmaya devam etmektedir.